varianty 3P

Soupravy zahradního nářadí - malá mechanizace

Zahradní nářadí všerobu 3P

Souprava se skládá z nosiče nářadí s tvarovými rukojetěmi třech nožů pro řádkovou kultivaci pro řádky 20, 30, 42,5 cm. Popřípadě může být rozšířen o nůž sloužící k plečkování brambor. Dále rám s odřezávajícími a chránicími kolečky ploužkem levým pravým spojením těchto ploužků vznikne další nářadí–radlo univerzální. Přídavné kolečko slouží k nastavení požadované hloubky zpracování půdy, nebo k utužení půdy při setí nebo sázení v řádku apod. Nadzvedač listů nachází uplatnění v porostu vysokém nebo rozloženém – porost šetrně nadzvedne a rozhrne. Celková hmotnost soupravy je cca. 8 kg a je balena do kartonového obalu

Nářadí pro přípravu půdy k setí a sázení

Nářadí obsahuje: rámový kultivátor slouží k vláčení, kypření půdy a vytahování plevelů a hrud ze země, a drobícího válce o šíři 33cm. Tento drobící válec může pracovat v agregaci jak s rámovým kultivátorem, tak s nejširším plecím nožem. Při zpětném pohybu plecí nůž půdu urovnává-smykuje. Pro zvýšení drobícího nebo podpovrchového valícího účinku je možnost připevnit zátěž, / konstrukce umožňuje uložit volně klasickou cihlu – viz.možnosti použití /. Je možno ji také, uložit do speciálního rámečku.Tento vynikající doplněk přídavného nářadí je možno i využit k rozrušení půdního škraloupu při vzcházení rostlin. Opatříme-li tento drobící válec snímatelným pláštěm, získáme jeho další využití, jako válec hladký. Speciální rozhrnovací stavitelné radlo / v kombinaci se středním plecím nožem / slouží v vytvoření větších a širších hrůbků, než je možno vytvořit radlem univerzálním. Souprava je balena do samostatného balíku.

Ruční secí strojek pro volná semena

Souprava pro ruční secí strojek má i 11 vyměnitelných výsevních kotoučů pro výsev různých druhu semen / cibule, řepa, fazole, okurky, atd./ K pohybu a uchycení dalších součásti secího strojku, slouží drobící válec z kultivační soupravy. V jedné jízdě je vyoraná brázdička, uloženo semínko které je následně zahrnuté půdou. Jen tato úzká brázdička je utužena – uválena, což má velký vliv na rychlost vzcházení zaseté kultury a plevele. Půdní vzlínavost vláhy se dostane rychleji k zaseté kultuře než k semínku plevele.

Ruční secí strojek pro výsev obaleného osiva

Pro setí osiva zeleniny a krmné řepy ve vodorozpustném pásku. Výsevní pásek může být až 1000m dlouhý / dle požadavku zákazníka / který je natočen na cívce. Semena jsou obalena hmotou, která obsahuje výživu a ochranné látky proti chorobám a škůdcům.Velkou výhodou je, že takto vysetou zeleninu nebo řepu není třeba jednotit, čímž odpadá nejnamáhavější práce. Ruční secí strojek plně nahradí výsev pomocí drahých secích strojků.


Copyright © Josef Valášek - KOVOVÝROBA / Vyrobil WEBdesign Znojman